Консалтинг Топ

Як заповнити платіжну інструкцію для перерахування коштів на електронний ПДВ рахунок.

Зробити перерахування ПДВ (податку на додану вартість) – це важлива частина бухгалтерського обліку для багатьох підприємств. Для перерахування ПДВ на електронний рахунок вам потрібно заповнити платіжну інструкцію. Цей процес може бути трохи складним для тих, хто вперше з цим стикається, але, дотримуючись певних кроків, ви зможете це зробити без особливих проблем.

  1. Виберіть банківську систему: Перше, що вам потрібно зробити, – це вибрати банківську систему, через яку ви здійснюєте платіж. Різні банківські системи можуть мати трохи різні форми платіжних інструкцій, але загалом процес буде досить схожим.
  2. Знайдіть форму платіжної інструкції: Наступним кроком буде знаходження форми платіжної інструкції в обраній вами банківській системі. Це зазвичай можна зробити, зайдівши в розділ “Платежі” або “Платіжні інструкції”.
  3. Заповніть необхідні поля: Після того, як ви знайшли форму, вам потрібно заповнити ряд полів. Зазвичай це включає:
  • У полі «Одержувач» вказати найменування платника ПДВ.
  • У полі «Код» зазначається податковий номер платника податків, під яким він обліковується в контролюючих органах.
  • У полі «Банк одержувача» вказати «Казначейство України (ел.податкове адмін.)».
  • У полі «Код банку» вказати «899998».
  • У полі «Номер рахунку» зазначається номер рахунку, зазначений в електронному повідомленні або отриманий у центрі обслуговування платників податків за основним місцем обліку.
  • У полі «Призначення платежу» платник заповнює інформацію так, щоб надати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів одержувачу. Повнота інформації визначається платником з урахуванням вимог законодавства України. У разі перерахування коштів з поточного рахунку платника на електронний рахунок в СЕА ПДВ у полі «Призначення платежу» роздруковується у довільній формі роз’яснювальна інформація про призначення платежу. Наприклад: «переведено з власного поточного рахунку на електронний».