Консалтинг Топ

Що робити з боргом по ЄП ФОП та як подати заяву про його списання в Україні?

Що робити з боргом по ЄП ФОП та як подати заяву про його списання в Україні?

Борг по Єдиному податку для фізичних осіб – це проблема, з якою стикаються багато підприємців в Україні. Якщо Ви не сплачуєте Єдиний податок протягом кількох місяців, Ви стаєте боржником та може бути позбавлені права на здійснення підприємницької діяльності. У такій ситуації необхідно швидко діяти та звернутися за професійною допомогою до компетентних фахівців з бухгалтерських послуг.

По-перше, варто з’ясувати причини, які призвели до виникнення боргу. Часто, бухгалтерські помилки, зміни в законодавстві, збільшення витрат – все це може спричинити затримки зі сплатою Єдиного податку. Якщо Ви знаєте, що у Вас з’явився борг та вмієте визначити причини його виникнення, можливо варто взяти на себе відповідальність та вирішити проблему самостійно. Але якщо ситуація складніша, то краще звернутися за допомогою до фахівців з бухгалтерських послуг.

По-друге, необхідно зробити розрахунок боргу. Він містить інформацію про суму боргу та визначається в залежності від кількості несплачених платежів, а також розміру боргової заборгованості за кожен місяць. Якщо Ви не можете самостійно провести розрахунок, то це можуть зробити фахівці з бухгалтерських послуг.

По-третє, можна подати заяву про списання боргу. Для цього необхідно звернутися в податкову інспекцію, де буде розглянута заява. У разі задовільного рішення, борг може бути списаний або зменшений. Проте, перед тим як подавати заяву про списання боргу, необхідно врахувати певні обмеження та вимоги, які встановлені законодавством. Наприклад, сума боргу, яка може бути списана, не повинна перевищувати 100 мінімальних зарплат (статтею 73 Податкового кодексу України).

Також важливо мати на увазі, що подача заяви про списання боргу не гарантує його списання. Податкова інспекція має право відхилити заяву, якщо виявить порушення виконання податкових обов’язків підприємця, такі як неправильний розрахунок податку, відсутність документів або порушення термінів сплати податку.

Отже, якщо Ви стали боржником по Єдиному податку для фізичних осіб, Вам необхідно діяти оперативно та звернутися за допомогою до фахівців з бухгалтерських послуг. Вони допоможуть Вам зробити розрахунок боргу, з’ясувати причини його виникнення та підготувати заяву про списання боргу відповідно до вимог законодавства.

Також, якщо Ви бажаєте уникнути проблем з боргами у майбутньому, то варто звернути увагу на свої бухгалтерські показники та вести облік своєї діяльності належним чином. Як правило, для підприємців є надзвичайно важливим мати належний облік своєї діяльності, щоб уникнути подібних проблем у майбутньому. З цією метою, Ви можете звернутися до компаній, які надають бухгалтерські послуги, та домовитися про співпрацю з ними. Вони допоможуть Вам вести належний облік, розраховувати податки та виконувати інші фінансові операції відповідно до вимог законодавства. Звернення до професіоналів в області бухгалтерських послуг може бути надзвичайно корисним для підприємців, які бажають уникнути фінансових проблем та збільшити ефективність своєї діяльності.

Залишились питання щодо бухгалтерських послуг?

Запишіться на консультацію профільного спеціаліста та дізнайтесь відповіді на всі запитання. Або зв’яжіться з нами: +380 (96) 195-16-10 (Viber | Whatsapp) | +380 (73) 431-37-26

    Виберіть зручний для Вас вид консультації