Консалтинг Топ

Ведення податкового та бухгалтерського обліку є обов’язковою вимогою для компаній, що працюють на загальній системі оподаткування. Однак на практиці з цим часто виникають проблеми. Документи можуть бути загублені, пошкоджені, або ж взагалі ведення здійснювалося з серйозними порушеннями. Єдиним виходом у такій ситуації є відновлення бухгалтерського обліку. Фахівці Консалтинг-ТОП розкажуть, як проводиться дана процедура.

Цілі і види роботи.

Законодавством затверджений порядок відновлення бухгалтерського обліку. Якщо вам необхідна дана процедура, дотримуватися вимог Закону слід неухильно. За обсягом робіт, відновлення ділиться на два основних види:

Відновлення бухгалтерського і податкового обліку - consulting-top.com.ua
  • часткове – якщо були втрачені або пошкоджені документи певного типу (наприклад, звітність про фінансові операції, кадастровий облік і т.д.);
  • повне – необхідно, якщо звітна документація була вкрадена повністю або втрачена через надзвичайні події (затоплення, пожежі і т.д.).

Проводячи цю процедуру, організації переслідують декілька цілей, в залежності від ситуації. Наприклад, компанії може знадобитися створення структури обліку, яка буде використовуватися в подальшому. Також роботи проводяться з метою уникнення санкцій з боку контролюючих органів, успішного проходження податкової перевірки або аудиту.

Покрокова процедура відновлення.

Існують етапи відновлення бухгалтерського обліку, які повинні проводитися в строгій черговості. Починається робота з аудиторської перевірки. Це необхідно для визначення фронту робіт. Потрібно виявити відсутні і пошкоджені документи, після чого почати відновлення. Перед початком робіт формується план.

Коли підготовчі процеси завершені, необхідно почати відновлення. Подаються запити у відповідні інстанції, проводиться підготовка дублікатів втрачених паперів. Паралельно створюються нові регістри. Необхідний постійний контроль над тим, щоб документація відповідала податковим періодам і забезпечувала послідовність між часовими проміжками.

Коли процедура завершена, необхідно звернутися до Податкової. Всі відновлені документи повинні бути спрямовані до територіального підрозділу для перевірки. Якщо податківці схвалюють проведену роботу, компанія може функціонувати без проблем. Необхідні податки і штрафи сплачуються відповідно до Коригувальним деклараціям. Крім того, необхідно вжити заходів, які в подальшому допоможуть уникнути втрати або пошкодження звітності.

Якщо вам потрібне відновлення бухгалтерського та податкового обліку, вартість якого не перевищує розумних меж, компанія “Консалтинг Топ” готова допомогти. Наші фахівці оперативно відновлять необхідні папери і візьмуть на себе взаємодію з контролюючими органами. Ми гарантуємо високу якість роботи і відсутність проблем з податківцями.

Залишились питання щодо відновлення бухгалтерського обліку?

Запишіться на консультацію профільного спеціаліста та дізнайтесь відповіді на всі запитання. Або зв’яжіться з нами: +380 (96) 195-16-10 (Viber | Whatsapp) | +380 (73) 431-37-26

    Виберіть зручний для Вас вид консультації